آزاد سازی موصل مایه افتخار جهان اسلام است

[ad_1]

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام رضا کرمی پور در خطبه های این هفته نماز جمعه جیرفت ضمن تبریک پیروزی های اخیررزمندگان اسلام در شهر موصل افزود: فتوای مرجعیت آیت الله سیستانی، بسیج مردمی و فرماندهی جنگ توسط سردار قاسم سلیمانی از ارکان این پیروزی محسوب می شوند.
وی خاطرنشان کرد: در حالی رزمندگان این شهر را آزاد کردند که این شهر دومین شهر پرجمعیت عراق محسوب می شود و از این لحاظ کار بسیار بزرگی را انجام دادند.
وی به سخنان اخیر سردار قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: گروه تکفیری و تروریستی داعش جنایات زیادی در این شهر انجام داد ولی با همت رزمندگان اسلام به اهداف خود نرسیدند.
خطیب نماز جمعه جیرفت ادامه داد: جوانان ما اگر امروز در عراق و سوریه نمی جنگیدند باید در مرزهای کشورمان با این گروه تروریستی مواجهه می کردند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به گرمای هوا اشاره کرد و گفت: مردم با صرفه جویی بهینه از انرژی می توانند درذخیره آن به نفع اقتصاد جامعه کمک کنند.
وی افزود: صرفه جویی یعنی درست مصرف کردن نه کم مصرف کردن لذا باید از نعمت های الهی استفاده بهینه کرد.
وی خدمت به قشر محروم جامعه را بهترین خدمت شمرد و گفت: حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی در این زمینه تاکید زیادی داشته اند.
امام جمعه جیرفت به خدمات بهزیستی اشاره کرد وافزود: کودکان بد سرپرست، کودکان خیابانی، طلاق، گسترش سالمندان، افزایش معلونان و اشتغال این قشر از چالش های این سازمان است که با حمایت دولت باید برطرف شود.
وی به سالگرد تاسیس شورای نگهبان نیز اشاره کرد و گفت: نظارت بر انتخابات یکی از وظایف سنگین این نهاد است لذا همه باید از این نهاد حمایت کنند.
وی افزود: در انتخابات اخیر، شورای نگهبان نظارت خود را به نحو احسن انجام داد هر چند تخلفلاتی هم مشاهده شد ولی رسیدگی به این تخلفات وظیفه قوه قضاییه است.
خبرنگار: هادی شفیعی مجاز ** انتشاردهنده: روح الله صائب
۷۴۵۰/۶۰۰۳

 

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *