اسلام سنگرهای کلیدی را یکی پس از دیگری فتح می‌کند/ امام صادق‌(ع) مصداق "حبل‌الله" است

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، آیت‌الله محی‌الدین حائری‌شیرازی امروز ظهر در مراسم عزاداری شهادت حضرت امام صادق‌(ع) در جمع مردم کرمان در مسجد قائم‌(عج) این شهر اظهار‌داشت: امام جعفرصادق‌(ع) اسلام بدون یک کلمه کم و زیاد را تاسیس کرد و آن امام به‌دنبال ایجاد یک گروه و دسته نبود.

وی با اشاره به اینکه هر چیزی که به دو شاخه تقسیم شود، تفرقه می‌آورد، گفت: آیه ۱۰۳ سوره آل عمران در این رابطه می‌فرماید ” وَاعتَصِموا بِحَبلِ‌اللَّهِ جَمیعًا وَلا تَفَرَّقوا”.

آیت‌الله حائری‌شیرازی در تفسیر این آیه با بیان اینکه امام صادق‌(ع) مصداق “حبل‌الله” است، افزود: حبل‌الله یعنی کارشناس قرآنی که خداوند تعیین کرده و همین یک آیه از قرآن تشیع را اثبات می‌کند.

وی با اشاره به اینکه اختلاف میان مسلمانان و اینکه یک عده، عده‌ای دیگر را تکفیر کنند، لعن کنند و خود را از آنها بری بدانند، این چیزی است که امروز استعمار می‌خواهد، یادآور شد: خداوند در واقعه غدیرخم، امام علی‌(ع) را تعیین کرد و فرمود ” الْیَوْمَ أَکْمَلْتُ لَکُمْ دِینَکُمْ” یعنی امروز به‌واسطه امامت علی‌(ع) دین شما را کامل کردم.

این استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه پیروان امام صادق‌(ع) فرقه و مذهب نیستند، گفت: دیگران از ما جدا شدند و امام صادق‌(ع) و پیروانش، اسلام بدون یک کلمه کم و یک کلمه زیاد را می‌خواهند.

وی با اشاره به اینکه اسلام سنگرهای کلیدی را یکی پس از دیگری فتح می‌کند، افزود: روزی خواهد رسید که در تمام عالم به این نتیجه خواهند رسید که تنها راه کاهش دزدی در جامعه قطع دست سارق است.

آیت‌الله حائری‌شیرازی با بیان اینکه احکام اسلامی، احکام کاملا علمی و کارشناسی‌شده است، خاطر‌نشان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران در ۲۲ بهمن سال ۵۷، بخشی از احکام اسلام آزادسازی شده است و ما به‌دنبال آزادی تمام احکام اسلامی هستیم.

به گزارش تسنیم، مراسم عزاداری شهادت حضرت امام جعفرصادق‌(ع) در مسجد قائم‌(عج) کرمان با مداحی و نوحه ‌خوانی مداهان اهل بیت‌(ع) و سینه‌زنی همراه بود.

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *