افزایش سه برابری اعتبارات شوراها در دولت تدبیر و امید

[ad_1]

به گزارش ایرنا محمدعلی توحیدی روز یکشنبه در نشست صمیمی استاندار با منتخبین دوره پنجم شورای اسلامی شهر کرمان افزود: اعتبار مصوب شورای اسلامی شهر کرمان در سال ۹۲ حدود ۲۰۵ میلیارد تومان بوده که این میزان در سال گذشته به ۶۰۰ میلیارد تومان و در سال جاری به ۶۵۰ میلیارد تومان رسیده است.
وی با بیان اینکه مردم شریف شهرستان کرمان با مشارکت ۸۰ درصدی در انتخابات تعهد و ولایتمداری خود را بار دیگر به نمایش گذاشتند ادامه داد: ۴۱۳ هزار و ۴۱۱ نفر از مردم خوب شهرستان کرمان در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه شرکت کردند که بالاترین رقم تاکنون بوده است.
وی گفت: مشارکت مردم شهر کرمان در انتخابات شورای این شهر ۲۸۶ هزار نفر بوده است که با این کار شایستگی و علاقه مندی خود را ثابت کردند.
فرماندار کرمان بیان کرد: نفر اول دوره چهارم شورای اسلامی شهر کرمان با ۳۰ هزار و ۶۹۰ رای وارد شورا شد و نفر اول در این انتخابات ۴۹ هزار و ۱۶۸ رای داشته است.
وی اظهار کرد: نفر یازدهم شورای چهارم نیز با بیش از ۱۵ هزار رای وارد شورا شده بود که در انتخابات اخیر، نفر یازدهم با ۲۵ هزار و ۳۰۸ رای وارد شورای اسلامی شهر کرمان شده است.
توحیدی گفت: انتخابات در امنیت کامل، آرامش و سلامت کامل به انجام رسید و در وقت قانونی خود به تائید مراجع مربوطه رسیده است.
وی ادامه داد: کرمان با وسعت ۱۴ هزار هکتاری خود بالغ بر ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و تاکنون گام های خوبی در حوزه عمران شهری در این استان برداشته شده است.
وی با بیان اینکه سعی شده درآمدهای پایدار برای شهر کرمان محقق شود گفت: در این زمینه به حدود متوسط کشوری رسیده ایم.
فرماندار کرمان به اقدامات انجام شده در راستای مقابله با حاشیه نشینی وزمین خواری نیز اشاره و بیان کرد: بیش از یکهزار هکتار از اراضی که حصارکشی شده بود و در معرض زمین خواری قرار داشت، از ید متصرفان خارج شد.
وی افزود: سعی بر این است که تعامل و همکاری بالایی با شورای شهر جدید داشته باشیم تا باعث رونق، عمران و آبادی شهر کرمان شود.
توحیدی اظهار کرد: شورای منتخب کرمان افرادی با تجربه و متخصص در همه امور اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، آموزشی، بهداشتی و عمرانی هستند.
وی با اشاره به اینکه حرکت جهادی مدیران درباره اجرای پروژه های شهری را شاهد بوده ام گفت: سعی می شود با شوراهای اسلامی بیشتر در حوزه آموزش کار شود و با شوراهای روستایی نیز کار انجام شده است.
انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ۲۹ اردیبهشت امسال برگزار شد.
شورای اسلامی شهر کرمان در دوره پنجم ۱۱ عضو دارد که حسین چناریان، علی بهرامی، زهرا ایرانمنش، محمد فرشاد، رامین ارجمند کرمانی، محمدجواد کامیاب، سیدمحمدرضا معین زاده میرحسینی، منصور ایرانمنش، علی خدادادی، علی اکبر مشرفی و ماه بانو معصوم زاده با رای مردم، اعضای اصلی این شورا انتخاب شدند.
احمد حسن زاده، زهرا لری، فتح الله مویدی، حمیده عرب نژاد و رضا امیری نیز به عنوان اعضای علی البدل شورای شهر کرمان انتخاب شدند.
خبرنگار: سمیه حسن شاهی ** انتشار: رسول محمدحسنی

۷۴۴۰/۳۰۲۸

 

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *