امام جمعه رفسنجان :شورای نگهبان جمهوریت و اسلامیت نظام ما را تضمین می کند

[ad_1]

به گزارش ایرنا حجت الاسلام عباس رمضانی پور در خطبه های نماز جمعه شهر رفسنجان با اشاره به سالگرد تاسیس شورای نگهبان اظهار کرد: ملت ایران وفادار است و آثار و برکات نظارت این شورا در جامعه و کشور را می بینند اما دشمنان به جایگاه ولایت و جایگاههای ارزشی مخالفت دارند.
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: شورای نگهبان نبض نظام و ضامن حیات جامعه اسلامی است، شورای نگهبان بر شرایط و اوضاع کشور نظارت دارد و زمینه ساز انجام و تحقق بهتر رسالتها و وظایف در نص قانون است تا بیشتر شاهد اقتدار نظام باشیم.
وی به طرح جمع آوری متکدیان که دو هفته پیش آغاز شده اشاره کرد و گفت: طی ۱۰ روز گذشته بیش از ۲۰۰ متکدی جمع آوری شده که ۹۰ درصد آنها غیر بومی اند و باید به شهرستان خود ارجاع داده شوند و متکدیان بومی نیز ساماندهی و نیازمندان واقعی به کمیته امداد و بهزیستی معرفی شوند.
وی بمناسبت روز عفاف و حجاب هم اظهار کرد: این صفت نفسانی است و آدمی را از ارتکاب رفتار ناشایست باز می دارد، جنگ زنان عاقل با گریز و شرم همراه است، شرم گویی نوعی عقب نشینی مدبرانه است.
رمضانی پور ادامه داد: تحلیل سیره امام صادق (ع) ضرورت دارد چرا که ایشان ۳۵ سال امامت کرد و جنگ آشکاری با خلفا و دشمنان اسلام نداشت اما به عنوان مرد مبارزه تشکیلاتی بوده است.
وی به امر به معروف و نهی از منکر که مطالبه جدی امام و رهبر بوده است اشاره کرد و گفت: این دو واجب از حقوق شهروندی هم بالاتر است نسبت به نهادینه کردن این دو فریضتین باید اهتمام ورزید.
۷۴۳۳/ ۵۰۵۴
خبرنگار:مریم رضایی

 

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *