تشکیل کمیته‌ای برای تعیین حریم کارخانه خاتون آباد ظرف ۱۵ روز آینده

[ad_1]

استاندار کرمان با بیان اینکه مصوبه خوبی برای کاهش آلایندگی مس در هیات دولت و از سوی رئیس جمهوری انجام شده است، گفت: در این باره حساسیت لازم در کشور و استان کرمان وجود دارد.

به گزارش ایسنا، علیرضا رزم حسینی شامگاه پنجشنبه ۲۲ تیرماه در نشست کارگروه بررسی وضعیت آلایندگی صنایع مس افزود: بر اساس مصوبه هیات وزیران تعهد خوبی برای مدیران شرکت ملی مس، ایجاد و کارهای مثبتی نیز در این زمینه انجام شده است.

وی از اقدامات شرکت ملی مس برای پیگیری جدی مقابله با آلایندگی های مس تقدیر کرد و گفت: این طرح از اقدامات نمونه کشوری در حفظ محیط زیست، حفظ مرتع و مسئولیت های اجتماعی مس خواهد شد.

رزم حسینی بیان کرد: طرح ساماندهی آلایندگی های مس به گونه ای اجرا می شود که نشان می دهد با ایجاد یک صنعت می توان در مسیر توسعه حفاظت از محیط زیست و ایجاد اشتغال نیز اقدام کرد.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان کرمان تاکید کرد: باید کمیته‌ای از ادارات مرتبط برای تعیین حریم کارخانه خاتون آباد، تعیین مشاور مطالعات و نحوه انجام مطالعات تعیین شده و ظرف ۱۵ روز آینده اقدامات لازم را انجام دهند.

معاون امور عمرانی استانداری کرمان نیز گفت: تاکنون هفت جلسه کارگروه امور زیربنایی به منظور بررسی موضوع آلایندگی مس در معاونت عمرانی استانداری کرمان برگزار شده است.

ابوالقاسم سیف الهی افزود: براساس مصوبه یاد شده، شرکت ملی مس برای کاهش آلایندگی اقدام کرده و اداره کل محیط زیست تائید کرده که بر اساس پیشرفت زمانی تعیین شده برای رفع آلایندگی زیست محیطی اقدام شده است و تا پایان سال جاری میزان آلودگی ها باید به حد استاندارد برسد.
انتهای پیام

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *